AKMENS Aizsardzība
Dabīgo akmeni var nosacīti iedalīt cietajos un mīkstajos iežos. Pie cietajiem pieskaitāmi granīts, gneisi, kvarcīts un porfīrs, pie mīkstajiem visi marmora veidi, kaļķakmens, travertīns un marmora onikss.
Marmors ir kaļķakmens paveids, kurš ir pakļauts skābi saturošu vielu iedarbībai, kā rezultātā tiek bojāta akmens virsma. Uz nepulēta (slīpēta)akmens tas ir redzams mazāk, bet uz pulētas virsmas vienā momentā parādās matēti traipi, kurus nav iespējams iztīrīt un akmens virsma ir jāpārpulē (ja vien tas konkrētajā situācijā ir iespējams). Tādēļ nepieciešams izvairīties no skābi saturošu šķidrumu (vīns, augļu sulas, koka – kola, etiķis, citronu sula ), kā arī skābi saturošu tīrīšanas līdzekļu saskari ar marmora virsmām.
Nav ieteicams marmora virsmu kopšanai izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus un cietas birstes, kas tāpat var uz marmora virsmas radīt skrāpējumus un švīkas. Visas akmens virsmas vannas istabās ir pakļautas ūdens iedarbībai, tādēļ tās ir nepieciešams regulāri apstrādāt ar ūdeni un taukus atgrūdošiem līdzekļiem.
Lielākā daļa virtuves darba virsmu, kuras izgatavotas no marmora vai granīta ir nepieciešams apstrādāt ar akmens kopšanas līdzekļiem, kuri aizkavē eļļas, tauku un ūdens iesūkšanos darba virsmā. Ja gaiša akmens virsma nonāk kontaktā ar stipri krāsojošiem produktiem (bietes, ķiršu sula), izveidojušos traipus nekavējoties jānotīra ar mitru salveti.
Pareiza un regulāra akmens kopšana ir galvenais nosacījums lai dabīga akmens izstrādājumi labi izskatītos un ilgi kalpotu. Pat nelielas skrambas un matēta virsma būs mazāk uzkrītoši, ja akmens tiks regulāri un pareizi kopts, izmantojot tikai dabīgajam akmenim paredzētos tīrīšanas un kopšanas līdzekļus. Mēs iesakām izmantot firmas ‘’Lithofin’’ vai ‘’AKEMI’’ produkciju.